Наша школа. Мэты і задачы

Дата: 14 марта в 10:15

Наша школа- гэта навучальная ўстанова,
       дзе кожнае дзіця акружаны цеплынёй і клопатам, дзе вучня ўспрымаюць як асоба;
       дзе настаўнікі імкнуцца прыстасаваць выкладанне да патрэбаў і якасцях асобнага вучня;
        дзе імкненне да авалодання ведамі, самаразвіццё і самарэалізацыя пранізвае ўсю сістэму работы;
       дзе выхаванне навучэнцаў на аснове вывучэння гісторыі і культурных традыцый беларускага народа з'яўляецца асновай працы школы
                    Школа сёння
У школе навучаецца 137 вучняў
Колькасць класаў камплектаў 11
У школе працуе 21 настаўнікі:
вышэйшую адукацыю 19
настаўнікі з вышэйшай катэгорыяй - 4
настаўніка з першай катэгорыяй - 9
настаўніка з другой катэгорыяй - 2
без катэгорыі - 6
              Матэрыяльная база
У будынку школы абсталявана 20 навучальных кабінетаў. Сталовая на 120 месцаў, актавая зала на 140 месцаў, спартыўная зала, майстэрня тэхнічнай працы, майстэрня абслуговай працы, кабінет інфарматыкі, 2 кабінеты замежнай мовы, працуе краязнаўчы музей "Вытокі", бібліятэка, лінгафонныя кабінет.

Малабераставіцкі СШ з'яўляецца культурна-адукацыйным цэнтрам мікрараёна Малабераставіцкі сельскага Савета. Педагагічны калектыў школы на 25% складаецца з выпускнікоў роднай школы. Вялікая ўвага надаецца павышэнню прафесійнага майстэрства настаўнікаў, пераемнасці ў навучанні. Настаўнікі пастаянна павышаюць сваё прафесійнае майстэрства на курсах павышэння кваліфікацыі і шляхам самаадукацыі.
   Асновай адукацыйнага працэсу ў нашай школе з'яўляецца асобасна-арыентаваная сістэма навучання і выхавання. Адметнай асаблівасцю выхаваўчага працэсу ў нашай школе з'яўляецца выхаванне патрыятызму, любові да Радзімы, грамадзянскай самасьвядомасьці. Краязнаўчы музей "Вытокі" нашай школы з'яўляецца гонарам Бераставіцкага раёна і нашай вобласці. 31 сакавіка 2015 Сёлета музею было прысвоена званне "Народны". У 2017 годзе ў музеі была створана экспазіцыя "Наша школа ўчора і сёння". Членамі гуртка "" Юны экскурсавод "была падрыхтавана экскурсія па дадзенай экспазіцыі, якая была адзначана дыпломам 1 ступені на абласным конкурсе экскурсий.Общее колькасць экскурсій, якія праводзяцца на працягу года ў нашым музеі ў 2017 годзе вырасла да 90.
     Школа цесна супрацоўнічае з арганізацыямі мікрараёна. Галоўным інвестарам школы з'яўляецца КСУП «Малабераставіцкі элітная гаспадарка». На базе нашай школы працуе філіял раённай дзіцячай музычнай школы мастацтваў па класе фартэпіяна і баяна, дадаткова можна навучыцца гуляць на гітары.
       Свой вольны ад вучобы час навучэнцы могуць правесці, наведваючы розныя гурткі, факультатывы. З задавальненнем дзеці наведваюць валейбольную і баскетбольную секцыі, секцыі АФП і "Юны мнагаборац", секцыю вольнай барацьбы. Выхаванцы секцыі вольнай барацьбы нашай школы з'яўляюцца чэмпіёнамі Рэспублікі Беларусь у розных вагавых катэгорыях, прызёрамі міжнародных спаборніцтваў.
     У 2017 годзе Лебедзь Валерыя і Чорная Кацярына былі ўзнагароджаны дыпломам 2-й ступені на абласной навукова-практычнай канферэнцыі "Хрустальная альфа - 2017", прынялі ўдзел у занальным этапе рэспубліканскага конкурсу "100 ідэй для Беларусі".
На сайце ўстановы адукацыі створаны і актыўна папаўняецца віртуальны музей "Вытокі", які ў 2017 годзе быў адзначаны граматай 2-й ступені на абласным этапе конкурсу віртуальных музеяў.
   На вакацыях дзеці маюць магчымасць адпачыць і ўмацаваць здароўе ў прышкольным аздараўленчым лагеры з дзённым знаходжаннем «Сонейка". У летні час працуе лагер з кругласутачным знаходжаннем «Краязнаўцы».
  Вучнёўскае самакіраванне ажыццяўляецца праз дзейнасць дзіцячых грамадскіх арганізацый і аб'яднанняў: «Акцябраты», БРПА, БРСМ.