Новости проекта
Перенос и удаление уроков
Внесение изменений в личные данные
Поздравляем с Днем учителя!
Голосование
Какие дополнительные образовательные услуги на платной основе вы хотели бы получить в 2019/2020 учебном году?
Всего 1 человек
Голосование
Якая форма работы ў музеі Вам найбольш падабаецца
Всего 73 человека
Голосование
По Вашему мнению шестой день недели необходимо посвятить:
Всего 77 человек
Голосование
Кто по Вашему мнению большей мере должен заниматься воспитанием ребёнка в 6-ой школьный день недели?
Всего 80 человек

Список исследовательских работ, созданных на основе материалов народного историко-краеведческого музея "Вытокі"

Дата: 8 мая 2018 в 11:47, Обновлено 13 сентября в 13:49

Спіс работ даследчага характару, створаных  на аснове матэрыялаў народнага гісторыка-краязнаўчага музея “Вытокі”

п/п

Прозвішча, імя

 аўтара работы

Назва работы

Прозвішча,

ініцыялы

кіраўніка

работы

Выніковасць

2011/2012 навучальны год

1.

Качынская Надзея

Амаль забыты вучоны з Малой Бераставіцы

Эйсмант Т.І.

Дыплом І ступені на раёнай НПК “Імкненне.Адкрыццё

Поспех”

Дыплом ІІІ ступені на адкрытай раённай канферэнцыі “Крокі ў навуку”, г.Ваўкавыск

2012/2013 навучальны год

2.

Макулік Ілона

Патрыятычны ўчынак земляка

Эйсмант Т.І.

Дыплом І ступені на раёнай НПК “Імкненне.Адкрыццё.Поспех”

Дыплом ІІ ступені на абласной НПК “Край Гарадзенскі”, 2014 год

Удзел у НПК “Крыштальная альфа”, 2014 год

2013/2014 навучальны год

3.

Макулік Ілона

Вызваленне Малой Бераставіцы і яе ваколіц у дакументах і ўспамінах

Эйсмант Т.І.

Дыплом ІІ ступені на раённай НПК “Імкненне.Адкрыццё.Поспех”

Дыплом ІІ ступені на адкрытай раённай НПК “Пошук.Творчасць. Пазнанне”, Масты

2014/2015 навучальны год

4.

Чорная Кацярына

Баявы шлях дырэктара Малабераставіцкай школы Ластачкіна Мікалая Мікалаевіча

Эйсмант Т.І.

Дыплом І ступені на абласной НПК “Край Гарадзенскі”.

Дыплом ІІІ ступені на раённай НПК “Імкненне.Адкрыццё.Поспех”

5.

Панасевіч

Кірыл,

Макулік Ілона

Савецкі салдат – вызваліцель народаў Еўропы

Эйсмант Т.І.

Дыплом ІІ ступені на абласной НПК

“Край Гарадзенскі”

6.

Лебедзь Валерыя,

Стубеда Ніка

Загінуў пры вызваленні Малой Бераставіцы

Эйсмант Т.І.

Дыплом ІІ ступені на абласной НПК

“Край Гарадзенскі”

7.

Кузьма Вольга

Ад А да Я: семантыка прозвішчаў вучняў Малабераставіцкай школы

Козел Ж.Я.

Дыплом І ступні на раённай

НПК “Імкненне, Адкрыццё.Поспех”.

2015/2016 навучальны год

8.

Стубеда Ніка,

Чорная Кацярына

Марыя Курганская – мужная змагарка

за лепшую долю

Эйсмант Т.І.

Дыплом І ступені на абласной НПК “Край Гарадзенскі”

Дыплом ІІІ ступені на раённай НПК “Імкненне.Адкрыццё.Поспех”

9.

Гуцко Таццяна.

Панасевіч Кірыл

Жыццё і баявы шлях земляка генерал-маёра Заміроўскага Нікіфара Мацвеевіча

Эйсмант Т.І.

Дыплом І ступені на абласной НПК “Край Гарадзенскі”

2016/2017 навучальны год

10.

Лебедзь Валерыя,

Чорная Кацярына

Абеліскі на карце Еўропы: памяці воінаў-землякоў

Эйсмант Т.І.

Дыплом ІІ ступені на абласной НПК “Крыштальная альфа”

Дыплом І ступені на абласной НПК “Край Гарадзенскі”

Дыплом І ступені на раённай НПК “Імкненне.Адкрыццё. Поспех.”

11.

Кузьма Вольга

Айконімы: назвы зямлі Малабераставіцкай

Козел Ж.Я.

Дыплом ІІ ступені на раённай НПК

Удзел у абласной НПК “Крыштальная альфа”

2017/2018 навучальны год

12.

Гуцко Таццяна

Камсамолец 1930-х гадоў Аляксандр Грышэнь: выдатны барацьбіт за правы беларусаў

Эйсмант Т.І.

Дыплом І ступені на абласной НПК “Край Гарадзенскі”

Дыплом І ступені на раённай НПК “Імкненне.Адкрыццё.Поспех”.

Удзел у абласной  НПК “Крыштальная альфа”

13.

Мядзведзеў Яўген

Памяць пра вайну на малой радзіме

Сявец Н.В.

Дыплом І ступені на раённай НПК “Імкненне.Адкрыццё.Поспех”

2018/2019 навучальны год

14.

Сяргейчык Алеся , Харытон Марыя

Церковь Святого Дмитрия Солунского в агрогородке Малая Берестовица -духовное и культурное наследие малой родины

Гіжук А.Л.

Дымлом І ступені на раённай НПК “Імкненне.Адкрыццё.Поспех”

15.

Дзямідзік Аляксандра, Карпуць Дар’я

Памяць пра “Жэготу з Малой Бераставіцы”

Эйсмант Т.І

Дыплом ІІ ступені ў абласным этапе конкурсу даследчых работ “Спадчына Беларусі”

16.

Гуцко Таццяна, Пальяноўскі Эдуард

Яны не прапалі без вестак: памяці воінаў-землякоў

Эйсмант Т.І

Дыплом І ступені на абласной НПК “Край Гарадзенскі”

 Дыплом І ступені на раённай НПК “Імкненне.Адкрыццё.Поспех”.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.